Samodzielne odgrzybianie klimatyzacji samochodowej

Nowoczesne samochody są wyposażone w systemy klimatyzacji. W zimie zapewniają one ciepłe i suche powietrze, które jest niezbędnym źródłem komfortu podczas silnych mrozów lub opadów śniegu. W lecie pomagają zrównoważyć bezpośredni efekt promieniowania cieplnego od karoserii i przewietrzyć wnętrze samochodu powietrzem o odpowiednio niskiej temperaturze. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że powietrze obiegowe wytwarzane przez klimatyzację samochodową wpływa nie tylko na temperaturę, ale ma również duży wpływ na mikroklimat wewnątrz pojazdu.

Odgrzybianie klimatyzacji – kiedy należy je wykonywać?

Gdy tylko zauważysz nieprzyjemny zapach lub poczujesz dławienie w klimatyzatorze, powinieneś pomyśleć o odgrzybieniu klimatyzacji. Regularne czyszczenie systemu klimatyzacji jest konieczne, jeśli masz dziecko lub znajomego należącego do populacji wrażliwej.

Właściwe odymianie pojazdów to w rzeczywistości bardzo poważny problem, do którego należy podejść w odpowiedni sposób. Główne aspekty, o których należy pamiętać, to: zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia zarówno rodziny, jak i samych właścicieli samochodów; może to obejmować, oprócz opisanego powyżej czyszczenia i naprawy, wymianę niektórych elementów wyposażenia, a w skrajnych przypadkach nawet całego układu klimatyzacji.

Faktem jest, że nawet najbardziej uważny kierowca nie jest w stanie dostrzec wszystkich możliwych zabrudzeń i plam na samochodzie, nie wspominając już o pyłkach i innych małych owadach. Z tym wszystkim stykają się również klimatyzatory, co powoduje powstawanie kolonii pleśni, grzybów i bakterii.

Niezależnie od tego, w jak dobrym stanie jest wnętrze samochodu, nie jest on tak naprawdę czysty, dopóki na parowniku znajdują się grzyby i bakterie. Dlatego należy zwracać uwagę na tę część samochodu, nawet jeśli pozornie nie sprawia ona żadnych problemów. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to tylko roślina i szlam, ale to właśnie one są uważane za największych trucicieli powietrza.

Ja, jako stary kierowca, zwykle używam wszystkich części i urządzeń w moim samochodzie, aby mogły służyć wiecznie i niezawodnie. Jeśli chodzi o działanie klimatyzacji, czyściłem ją raz w roku lub co 20000km, aby mieć pewność, że system jest czysty. Proces ten pomaga mi w utrzymaniu bezpiecznego stanu układu odgrzybiania klimatyzacji. Poza tym klimatyzacja, która zwykle ma nieprzyjemny zapach, jest wynikiem pozostawienia jej włączonej przez dłuższy czas bez nadzoru. Wynika to po prostu z faktu, że środowisko wewnątrz samochodu było zbyt gorące i wilgotne, co wpływa na normalne działanie klimatyzacji. W takiej sytuacji należy niezwłocznie udać się do warsztatu w celu przeprowadzenia czyszczenia lub konserwacji.

Samodzielne odgrzybianie klimatyzacji – czy to możliwe?

Zanim zaczniesz myśleć o skorzystaniu z usług serwisowych, zawsze czekaj, aż poczujesz dziwny zapach dochodzący z układu klimatyzacji samochodu. Dopóki nie ma nieprzyjemnego zapachu, pozostawienie sprawy w spokoju nie spowoduje żadnych problemów. Dopiero gdy pojawi się zapach, który sprawi, że będziesz chciał wyłączyć klimatyzację i opuścić szyby, naprawdę będziesz potrzebował jej serwisowania, które w dodatku wykonasz sam z Nanoclean AC8.

Nadszedł czas, aby pozwolić na odgrzybianie klimatyzacji. Jako jeden z wiodących dostawców usług serwisowych klimatyzacji w Polsce, Nanoclean zapewnia skuteczne i efektywne odgrzybianie klimatyzacji. Nanoclean posiada zespół wykwalifikowanych techników, którzy są dobrze wyposażeni w umiejętności, wiedzę i doświadczenie, aby zapewnić Ci profesjonalny produkt do samodzielnego czyszczenia klimatyzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *