Jak spać w gorące dni: Ostateczny przewodnik dla osób zestresowanych, przemęczonych, zestresowanych i niezadowolonych

Znów nadeszła ta pora roku. Noce stają się coraz chłodniejsze, a wieczory skłaniają do wczesnego pójścia do łóżka, aby rano móc wstać wypoczętym. Ale nie wszystko na tym świecie jest dobre. I nie chodzi tu o najnowszy odcinek serialu „Stranger Things”. Mamy na myśli fakt, że lato dobiega końca, a co za tym idzie, także towarzyszącą mu falę upałów. Jeśli jesteś taki jak my, to prawdopodobnie latem więcej czasu spędzasz na spaniu niż na jedzeniu, piciu czy spędzaniu czasu z przyjaciółmi, co oznacza, że najmniejsza myśl o późnej nocy sprawia, że rozpaczasz i z trudem zasypiasz. Nawet gdy jest wilgotno, w sypialni czujesz się jak w piekarniku i musisz zrobić wszystko, aby w nocy czuć się komfortowo – dlatego właśnie ta pora roku może być dla wielu osób tak stresująca, przemęczona i nieszczęśliwa. Oto, jak nie tylko radzić sobie z uczuciem stresu, przemęczenia i nieszczęścia tego lata, ale wręcz go unikać:

Dowiedz się, dlaczego czujesz się zestresowany, przepracowany i nieszczęśliwy

Zanim zaczniesz się zamykać w sobie lub wymykać z łóżka z poduszką na głowie, dowiedz się, dlaczego czujesz się zestresowany, przepracowany i nieszczęśliwy. Jeśli jesteś taki jak my, prawdopodobnie nawet nie wiesz, dlaczego tak się czujesz. I to jest właśnie problematyczne. Ważne jest, aby określić, co jest przyczyną tych uczuć, aby znaleźć sposób na ich rozwiązanie. Należy pamiętać, że niełatwo jest zmienić nasze samopoczucie, więc zanim zaczniesz prosić przyjaciół i rodzinę o radę, jak poczuć się lepiej, musisz najpierw dowiedzieć się, co jest nie tak.

Spróbuj codziennej sesji medytacyjnej

Nie jest tajemnicą, że medytacja przynosi wiele korzyści. Udowodniono, że łagodzi stres, poprawia sen i zmniejsza niepokój, a także wiele innych. Co więcej, nie wymaga ona od Ciebie żadnych zmian w sobie, ani nawet wychodzenia z piżamy. Wszystko, co musisz zrobić, to usiąść w ciszy i skupić się na oddychaniu. Brzmi to bardzo prosto, ale zaufaj nam, to działa. Wypróbowaliśmy to i poprawiło to nasz sen, nastrój i poziom stresu. Jeśli nie wiesz, jak medytować, nie martw się. Nawet coś tak prostego, jak oddychanie, może pomóc Ci zredukować stres i niepokój. Jest to coś, co każdy z nas robi naturalnie i nie trzeba nawet być tego świadomym.

Jedz zdrowe posiłki w ciągu tygodnia

Nie mówimy tu o fitnessie. Mówimy o prawdziwym jedzeniu. Takie rzeczy, jak warzywa, owoce, pełne ziarna, rośliny strączkowe i zdrowe tłuszcze (np. orzechy i awokado) są podstawą silnego ciała i zdrowego umysłu. Badania wykazują, że ludzie, którzy stosują dietę bogatą w zdrową żywność, czują się mniej zestresowani, mniej niespokojni i bardziej szczęśliwi. Zdrowe odżywianie jest również korzystne dla skóry. Skóra składa się z 30 000 komórek, więc jeśli masz słabą lub niezdrową skórę, będziesz się czuć bardziej niespokojny i zestresowany.

Nawadniaj się, by nie marznąć w nocy

Tak, woda, kawa, napoje energetyczne i bezalkoholowe (w większości przypadków) nie są dla nas dobre. Należy jednak pamiętać, że ilość cukru, sodu i konserwantów w wodzie butelkowanej jest w rzeczywistości bardzo niska. Jeśli więc pijesz coś innego lub wodę (która tak naprawdę ma bardzo niewielki wpływ na Twój organizm), przerzuć się na wodę butelkowaną. Pomoże Ci ona zachować odpowiednie nawodnienie. Skoro już mówimy o nawodnieniu, pamiętaj, że picie wody jest ważne, zwłaszcza jeśli wykonujesz wysiłek fizyczny.

Korzystaj z naturalnej klimatyzacji wokół siebie

Jak już wspomnieliśmy, ważne jest, by znaleźć sposób na zapewnienie sobie komfortu, gdy na zewnątrz jest gorąco. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby sobie pomóc. Zalecamy wzięcie wentylatora lub otwarcie okna w pokoju. Należy pamiętać, że powietrze wpadające przez okno wcale nie jest takie dobre. Powietrze na zewnątrz może być przyjemne i chłodne, ale w Twoim domu panuje stagnacja i jest pełne zarazków i bakterii. Istnieje wiele produktów, które mogą w tym pomóc, na przykład wentylatory na baterie, które można przypiąć do parapetu. Ich silniki są wyposażone w kanały, dzięki czemu powietrze jest nawiewane na całe ciało. Zalecamy także zakup klimatyzatora lub chłodnicy ewaporacyjnej.

Wyjdź z domu i od czasu do czasu zrób coś fajnego

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że chodzisz do pracy, do szkoły lub masz pracę, która wymaga siedzenia w biurze przez cały dzień. Może musisz być w określonym miejscu o określonej godzinie, a może po prostu robisz coś, co wymaga siedzenia. I choć ważne jest, by mieć zajęcie, to czasem przerwa może zdziałać cuda dla Twojego nastroju i poziomu stresu. Wybierz się więc na wycieczkę, pojedź na kemping lub odwiedź ulubione muzeum – cokolwiek masz do zrobienia, wyjdź z domu i rusz się. Jeśli nie masz nic zaplanowanego, a ktoś zapyta Cię, co zamierzasz robić, powiedz, że idziesz do centrum handlowego pooglądać buty lub coś podobnego – coś, co brzmi niewinnie i wcale nie jest stresujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *